Додик: Не постои сила што може да го натера Србинот да сака некоја измислена Босна

Одложен-почетокот-на-судењето-на-Додик.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛидерот на босанските Срби, Милорад Додик, најави дека властите на Република Српска ќе ја продолжат досегашната политика и нема да попуштат пред никакви закани.

По низата осуди за одбележувањето на 9 јануари како Ден на РС, кое беше организирано и покрај пресудата на Уставниот суд на Босна и Херцеговина, кој одбележувањето на тој датум го прогласи за неуставно, Додик на социјалната мрежа Х рече дека сите вакви реакции за него и неговите соработници се само доказ дека се на вистинскиот пат.

„Ниту една закана што ја слушаме со години, дури и во овие денови на славење, никогаш нема да го смени тоа, тие само ја зајакнаа нашата верба дека тоа што го правиме е правилно. Нема сила што може да дојде и да го натера секој Србин да сака некоја фиктивна Босна“, напиша Додик.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK