Четиригодишно дете паднало во казан каде се подготвувал гулаш: веднаш е хоспитализирано во Белград

Двајца-ученици-на-12-и-13-години-приведени-поради-испраќање.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетиригодишно дете паднало во казан со гулаш во неделата на манифестацијата „Гулашијада“ во Баранда.

Со брзата реакција на полицијата тоа било извлечено и пренесено на Универзитетската клиника во Тиршова, каде според последните информации се наоѓа на интензивна нега и е надвор од животна опасност, пренесуваат медиумите во регионот.

Несреќата се случила кога детето возело велосипед по тротоарите, во придружба на неговата баба, и удрило во дрвен столб кој го обезбедувал просторот, односно зелената површина околу местото каде што се одржувал јавниот собир и се готвел гулаш.

Откако удрило во столбот, детето паднало во казанот.

Брзо е пренесено во Здравствениот дом Опово, а подоцна на лекување во Белград.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK