Болница испратила девојче од Хрватска дома, кога родителите го вратиле – починало

Болница-испратила-девојче-од-Хрватска-дома-кога-родителите-го-вратиле.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПред неколку дена во болница во Пула почина двегодишно девојче. Како што потврдија од истарската полиција, таа била донесена во болницата во Пула во ноќните часови на 18 февруари поради влошување на здравствената состојба и починала по реанимација.

Родителите ден претходно биле со детето на преглед во болница, но девојчето било пуштено дома.

Во текот на ноќта повторно се вратиле во болница, по што детето починало.

На телото на починатото дете е извршена обдукција, а точната причина за смртта ќе се знае по добивањето на наодите од токсиколошкиот преглед и хистолошката анализа “, соопштија претходно од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK