Канатларовски повика 25 фудбалери за контролните натпревари со Ерменија и Малта

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година кон средина на јуни во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против селекциите на Ерменија и Малта. Селекторот Драги Канатларовски за овие натпревари повика вкупно 25 фудбалери: Голмани: Марко Алчевски (Академија Пандев), Иван Николоски (Беласица), Васко Василев (Рио Аве, Португалија), Стефан Тасев (Македонија Ѓ.П.); Одбрана: Марио Ричков (Шкупи), Стефан Деспотовски (Работнички), Андреј Стојчевски (Жилина, …

Continue Reading