Земјотрес ја погоди Романија

Screenshot-2024-07-10-084044.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Романија.

Земјотресот е регистриран во 7 часот и 44 минути.

Земјотресот бил на длабочина од 130 километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 56 километри источно од Брашов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK