–>

Вооружени ученици дошле на училиште, го повлекле пиштолот кон професорот: Драма во Хамбург, специјалците ја опколија зградата

Germanija-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата го блокирала училиштето во Хамбург по извештаите дека двајца ученици му се заканувале на наставник со оружје во училницата.

Се вели дека еден од учениците бил вооружен со црн пиштол.

Според написите во тамошните медиуми, на местото на настанот пристигнале специјални сили, а полицијата вооружена со автоматски пушки ја опколила зградата.

Полицијата, според последните извештаи е внатре во потрага по двајцата осомничени сторители. Велат дека биле видени во училишната зграда.

Во тек е евакуација на учениците.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK