–>

(Видео) Запален хеликоптер падна меѓу куќи на Флорида

Screenshot-2023-08-28-172320.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Властите во Помпано Бич, Флорида објавија дека утрово хеликоптер на противпожарната служба на округот Бровард се урна меѓу домови во градот.

Локалниот огранок на телевизијата „ABC“ од Мајами објави дека хеликоптерот паднал околу девет часот наутро по локално време во областа меѓу автопатот и булеварот.

На видеот, се гледа како хеликоптер од кој излегува чад се движи над градот пред да почне неконтролирано да се врти и да паѓа кон земјата.

Се известува дека по падот две лица биле пренесени во болница, а автопатот бил затворен за сообраќај.

Се вели дека властите не соопштуваат повеќе детали за инцидентот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK