(Видео) Ураган во Москва: двајца загинати, над 30 повредени

moskva-uragan.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 35 лица се повредени, а двајца загинаа како последица на ураганот што во четвртокот ја зафати Москва.

Меѓу повредените има и шест деца.

Надлежните апелираа до граѓаните да не излегуваат надвор при лоши временски услови поради обилните врнежи кои се очекуваат во главниот град на Русија.

Ураганот предизвика големи штети на делови од градот.

Според податоците на надлежните служби, соборени се речиси 1.200 дрвја, оштетени се 645 автомобили и неколку столбови за улично осветлување, пренесува РИА Новости.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK