(Видео) Огромна дупка во Рим проголта два автомобили

acd516e6-958b-4c63-a693-55793bce30f7.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОгромна дупка се отвори на улица во југоисточен Рим и проголта два паркирани автомобили.

Дупката со дијаметар од 10 метри и длабочина од околу 10 метри се отворила во раните утрински часови, јавуваат италијанските медиуми, повикувајќи се на локалната полиција.

Фотографиите и видеата од огромниот кратер брзо се проширија на социјалните мрежи.

Нема извештаи за жртви, а службите за итни случаи соопштија дека за време на инцидентот немало луѓе на улица. На местото на настанот пристигна локалната полиција и пожарникарите.

На фотографиите се гледаат други автомобили паркирани покрај дупката, кои морале да се отстранат.

Во поголемите италијански градови често се отвораат кратери. Кон крајот на февруари, огромна дупка во Неапол, јужна Италија, проголта неколку автомобили во прометна населба.

Дури и во Рим ваквите инциденти не се ретки. Една од причините за тоа е староста на италијанската престолнина, каде стотина години се вршат ископувања и градежни работи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK