(Видео) Ново невреме во Дубаи: патиштата се поплавени, жителите исплашени

1713282045-profimedia-0865325274-750x500.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОбединетите Арапски Емирати повторно се под удар на големо количество дожд, кој од 3 часот утринава паѓа во Дубаи.

Иако засега ситуацијата е под контрола и нема индиции дека ситуацијата од пред неколку дена ќе се повтори, жителите се исплашени.

Невремето се очекува да трае до петок. Учениците не одат на училиште, а и на компаниите им се препорачува да работат од дома.

Неколку летови беа пренасочени од аеродромот, а во четвртокот поради невремето повторно беа поплавени многу патишта во градот.

На видео од социјалната мрежа Икс, поранешен Твитер, може да се види дека дождот постојано врне, но со многу помал интензитет отколку што беше претходно.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK