–>

(Видео) Новинарка на Си-ен-ен известуваше во живо кога започна голем ракетен напад

Видео-Новинарка-на-Си-ен-ен-известуваше-во-живо-кога-започна-голем.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНовинарка на Си-ен-ен беше недалеку од границата на Израел со Газа кога започнал ракетниот напад.

„Главната меѓународна дописничка на Си-ен-ен, Клариса Вард и нејзиниот тим мораа да се засолнат откако ракети беа истрелани над нив долж границата меѓу Израел и Газа.

View this post on Instagram

A post shared by CNN (@cnn)

Тие беа таму известувајќи за последиците од нападите извршени долж границата кога слушнаа силен ракетен оган над нив. Екипата потоа продолжи да бега и се спушти на земја во блискиот канал“, напиша Си-Ен-Ен на снимката објавена вчера.

Кога ситуацијата се смири, репортерот рече дека тие биле на патот каде што имало еден од упадите на Хамас на израелска територија.

Како што рече, милитантите на Хамас киднапирале голем број цивили таму. На видеото може да се видат изгорени автомобили, а има и ишаран теренец на Хамас.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK