–>

(Видео) Нетанјаху за смртта на израелските војници: Паднаа во најправедната војна

Видео-Нетанјаху-за-смртта-на-израелските-војници-Паднаа-во-најправедната.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху објави видео во кое зборува за загубата на израелските војници за време на борбата на израелската армија против Хамас во Газа.

„Ние сме во тешка војна. Ова ќе биде долга војна. Имаме многу важни достигнувања, но и болни загуби“, вели тој.

„Знаеме дека секој од нашите војници е цел свет. Целата нација на Израел ве гушка, од дно на нашите срца. Сите сме со вас во вашата тешка тага“, кажа во пораката до семејствата.

„Нашите војници паднаа во најправедната војна, војната за нашиот дом. Му ветувам на народот на Израел: Ќе ја завршиме работата – ќе продолжиме, додека не победиме“, рече Нетанјаху.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK