(Видео) Израелски министер доживеа сообраќајка: автомобилот превртен

minister.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАвтомобилот на министерот за национална безбедност на Израел, Итамар Бен Гвир се превртел при сообраќајна несреќа.

Полицијата соопшти дека во судирот учествувале две возила и дека три лица се пренесени во болница откако биле полесно повредени, додека службениот автомобил на министерот завршил на неговиот покрив.

Од кабинетот на Бен Гвир велат дека министерот е во добра состојба и свесен, но е префрлен на понатамошно лекување во блискиот медицински центар Шамир.

Сликите од местото на настанот покажуваат дека неговото службено возило се превртело, додека друг автомобил бил згмечен напред.

Полицијата соопшти дека ги истражува причините за несреќата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK