–>

(Видео) Израелската армија: Убивме важен командант на Хамас

Видео-Израелската-армија-Убивме-важен-командант-на-Хамас.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраелските одбранбени сили (ИДФ) тврдат дека го убиле водачот на противтенковската ракетна единица на Хамас.

„Го убивме Мухамед Асар во ракетен напад. Асар беше одговорен за сите антитенковски ракетни единици на Хамас низ појасот Газа“, се вели во соопштението на ИДФ.

„Под негова команда беа извршени бројни напади со противтенковски ракети против цивили и војници на ИДФ“, велат Израелските одбранбени сили, кои заедно со изјавата ја објавија и наводната снимка од нападот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK