–>

(Видео) Израелската армија објави снимка од упадот во тунелите на Хамас

Видео-Израелската-армија-објави-снимка-од-упадот-во-тунелите-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраелските одбранбени сили објавија дека нападите врз тунелите на Хамас биле извршени како дел од копнените операции во Појасот Газа.

„Во текот на претходниот ден за време на копнените операции беа елиминирани бројни терористи на Хамас “, се вели во објавата проследена со видео.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK