–>

(Видео) Израел: Нападнавме 250 цели на Хамас во последните 24 часа

Видео-Израел-Нападнавме-250-цели-на-Хамас-во-последните-24.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВоени авиони на израелските одбранбени сили нападнаа повеќе од 250 цели на Хамас во Појасот Газа во последните 24 часа, изјави портпаролот на ИДФ, адмирал Даниел Хагари. Тој додаде дека биле нападнати оперативниот штаб, тунелите и ракетните фрлачи кои биле поставени во цивилна средина.

Да потсетиме, во текот на ноќта израелските копнени сили извршија и релативно голем упад во областа Газа, јавува Ројтерс, повикувајќи се на израелското воено радио. Операцијата имала за цел да ги нападне позициите на Хамас, соопшти радиото, и наводно била поголема од претходните копнени напади.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK