–>

(Видео) Голем пожар во Санкт Петерсбург

Видео-Голем-пожар-во-Санкт-Петерсбург.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На социјалните мрежи се појави видео од пожар во Санкт Петерсбург. На видеото што го сподели Вишеград 24, се гледа како голем облак од чад се издига над градот. Причината за пожарот засега не е позната.

Вчера, висок украински функционер изјави дека ќе се зголеми бројот на напади со беспилотни летала на руска територија и дека таквите напади покажуваат дека војната во Украина постепено се сели во Русија, пишува Скај њуз.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK