(Видео) Евакуиран дел од најголемиот аеродром во Европа: полицијата и кучиња трагачи на местото на настанот

Hitrou.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВториот терминал на аеродромот Хитроу во Лондон е евакуиран поради сомнителен пакет, јавуваат медиумите.

Фотографиите кои кружат на социјалните мрежи покажуваат како патници излегуваат од аеродромот додека неколку полициски комбиња се приближуваат до терминалот.

Дел од аеродромот го пребаруваат кучиња трагачи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK