(Видео) Авион двапати се одби од пистата во Лос Анџелес: „Ова е најгрубото слетување што сме го снимиле“

avion.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа аеродромот во Лос Анџелес во живо е снимено неверојатно слетување на авионот на „Луфтханза“.

Имено, за време на слетувањето, авионот еднаш, а потоа и втор пат се одби од пистата и повторно полета, предизвикувајќи шокирани реакции кај коментаторите во преносот од аеродромот.

„Што? Леле, леле, леле. Мислам дека ова е најгрубото слетување што некогаш сме го снимиле“.

Откако повторно се нашол во воздух, авионот со маневрирање успеал да слета на пистата и безбедно да го заврши летот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK