–>

Убиен е хрватски државјанин во Појасот Газа, но треба да потврдиме уште еднаш, соопшти шефот на хрватската дипломатија

Убиен-е-хрватски-државјанин-во-Појасот-Газа-но-треба-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШефот на хрватската дипломатија, Гордан Грлиќ Радман ја соопшти се уште непотврдената информација дека е убиен хрватски државјанин во Појасот Газа.

„За жал, се вели дека едно лице починало, но сепак треба да го потврдиме тоа“, рече Грлиќ Радман, зборувајќи за хрватските граѓани во палестинската енклава, пренесе ХРТ. Грлиќ Радман рече дека се згрижени сите Хрвати кои побарале евакуација или репатријација.

Хрватскиот амбасадор во Египет вчера изјави дека сите хрватски државјани се евакуирани од Газа, освен една жена која самоиницијативно се откажала.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK