–>

„Тотален хаос“ во Газа по ноќните бомбардирања, вели новинар на Би-Би-Си

„Тотален-хаос-во-Газа-по-ноќните-бомбардирања-вели-новинар-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНовинар кој работи за Би-Би-Си во Газа опиша „тотален хаос“ во текот на ноќта на штрајковите и после тоа.

„Имаше огромно бомбардирање на северот на Појасот Газа од размери какви што досега не сме виделе“, напиша Ружди Абуалуф.

„Во болницата овде, возачите на брзата помош ми рекоа дека не можат да комуницираат со никого, па само возеле во насока на експлозиите.

„Имаше паника насекаде, дури и овде во Кан Јунис, каде што бомбардирањето беше помало, бидејќи луѓето се обидуваат да дојдат до членовите на семејството во други области за да проверат дали се безбедни, но телефоните се исклучени“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK