Со возило удрил во куќа, па почнал да напаѓа луѓе со меч во Лондон, има повредени

9-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеколку лица, меѓу кои и двајца полицајци, се повредени во нападот што се случи во североисточен Лондон во близина на фреквентна станица на метрото.

Како што објави SkyNews, маж кој носел меч најпрво удрил со своето возило во куќа, а потоа со мечот ги повредил минувачите и полицајците кои се обиделе да го задржат.

Се се случило околу 7 часот утринава, а на терен се голем број полицајци.

Метро станицата Хаинолт веднаш била затворена, пренесува Телеграф.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK