–>

Силни експлозии во Газа, израелската војска потврди дека „континуирано извршува напади“

Силни-експлозии-во-Газа-израелската-војска-потврди-дека-„континуирано-извршува.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНик Робертсон од Си-ен-ен известува за силни експлозии во градот Газа.

„Гледаме оган од тенк од Сдерот во Израел. Тој е насочен кон Газа. Пријавени се повеќе експлозии во Појасот Газа и во самиот град“, рече Робертсон.

Израелската војска изјави за АФП дека „континуирано извршува напади во Појасот Газа“. Според извештаите, нема интернет во Појасот Газа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK