–>

Шест аеродроми во Франција добија закани за бомби, во тек е евакуација

Шест-аеродроми-во-Франција-добија-закани-за-бомби-во-тек.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШест аеродроми во Франција добиле закани за бомби, а во тек е евакуација на луѓето од аеродромот.

Како што јави „БФМ ТВ“, повикувајќи се на извор од полицијата, закани за бомби добиле аеродромите во Ница, Лил, Тулуз, Нант, Брон и аеродром во близина на Париз.

Евакуацијата беше извршена откако денеска со молотов коктел беше нападната синагога во Берлин поради порастот на антисемитските инциденти во Берлин по ескалацијата на насилството на Блискиот Исток, пренесува Танјуг.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK