–>

Премиерот на Израел: Ова ќе биде долга војна

Премиерот-на-Израел-Ова-ќе-биде-долга-војна.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНетанјаху на својата прва прес конференција откако почна војната со Хамас рече дека „ова ќе биде долга војна“.

„Ќе победиме. Ќе победиме“, додава тој.

Тој ја опишува војната, која уследи по нападите на Хамас на 7 октомври, како „втора војна за независност“ на Израел.

Тој продолжува: „Ќе се бориме и нема да се предадеме. Нема да се повлечеме. Надземно и под земја“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK