–>

Пијан човек во Србија искршил сообраќајни знаци и удрил полицаец

Пијан-човек-во-Србија-искршил-сообраќајни-знаци-и-удрил-полицаец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници на улица во Лазаревац го пронашле Ѓ. Б.(22) како кршел сообраќајни знаци, а потоа од знаци преминал со агресија на полицајци.

Полицијата во Лазаревац во соработка со ОЈТ во Лазаревац го уапсила Ѓ.Б. (22) и му одредиле мерка притвор до 48 часа, пишува Телеграф.рс. Тој бил обвинет и за напад на службено лице при вршење на службена должност.

Ѓ.Б. пијан кршел сообраќајни знаци на улицата, при што бил фатен од полициски службеници, по што го нападнал и со глава го удрил полицискиот службеник М.Ј. (36) во пределот на главата и лицето и со тоа го повредил.

Во Здравствен дом му биле констатирани полесни физички повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK