Паника во Лондон: На ​​сред возење извадил нож и избол човек пред патниците

uk-policija-.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПродолжува потрагата по напаѓачот кој избоде маж во воз пред очите на преплашени патници.

Човекот кој бил нападнат се здобил со повреди опасни по живот во нападот што се случил во јужен Лондон. Засега нема уапсени, а полицијата ги повикува сведоците да дојдат во станицата.

На само тринаесет километри, друга станица е затворена и евакуирана поради дојава за напад со нож. На дел од видеата може да се види како осомничениот вчера шетал по улиците на Лондон носејќи маска, вооружен со голем нож, пренесува „Јутарњи лист“.

Од службите за превоз во Лондон подоцна соопштиле дека метро станицата Кенингтон била затворена поради инцидент со патниците, додека приказните за напад со нож кружеле на социјалните мрежи.

Според медиумите, не се пронајдени врски меѓу инцидентите во Кенингтон и Бекенхем.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK