Макрон во Улан Батор ќе се сретне со монголските лидери по што ќе замине за Франција

makron_3453454
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во посета на Улан Батор, главниот град на Монголија, на враќање од самитот на Г-7 во Хирошима. Ова е прва посета на Макрон на оваа азиска земја.

Францускиот претседател пристигна во 18 часот и 30 минути по локално време во главниот град на Монголија и на аеродромот беше пречекан со воени почести од монголската гарда во традиционални униформи.

Тој вечер ќе се сретне со монголските лидери, по што ќе замине за Франција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK