Италијанска крајбрежна стража: Стравуваме дека околу 60 луѓе загинале во бродолом

бг.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИталијанската крајбрежна стража денеска соопшти дека стравува дека околу 60 лица загинале во бродоломот што се случи на околу стотина километри од калабрискиот брег.

Крајбрежната стража денеска пронашла уште девет тела во Јонското Море по бродската несреќа што се случи во понеделникот, јавува Анса.

Околу 60 лица, меѓу кои 26 деца, исчезнаа во бродоломот на едрилица со мигранти.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK