–>

Хамас го снимил нивниот упад во Израел, видеата покажуваат покажуваат како терористичката група ги пробила софистицираните гранични бариери

Хамас-го-снимил-нивниот-упад-во-Израел-видеата-покажуваат-покажуваат.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСерија видеа објавени претходно оваа недела, снимени од камерите GoPro на вооружените лица на Хамас, покажуваат како терористичката група ги пробила софистицираните гранични бариери на Израел со Газа.

Клиповите беа објавени во понеделникот од групата South First Responders на Телеграм, пишува Тајмс оф Израел.

На снимката се гледа како терористите на Хамас пристигнуваат до безбедносната бариера на Израел, некои со мотоцикли, пред да направат дупка во оградата. Откако ја пробиле првата ограда, терористите продолжуваат низ тампон зоната на Израел додека не стигнат до веќе оштетениот дел од втората ограда.

Откако ја пробиле втората ограда и влегле во Израел, на следната снимка се гледа како терористите удираат во ѕидот околу кибуц Керем Шалом, на границата со јужниот дел на Појасот Газа, и влегуваат во населбата. Во понатамошните снимки, терористите може да се видат како случајно отвораат оган врз куќите и се вклучуваат во битки со локалното обезбедување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK