–>

Групата Ал Кудс соопшти дека ги нападнала израелските сили

Групата-Ал-Кудс-соопшти-дека-ги-нападнала-израелските-сили.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБригадите Ал Кудс ги гранатираа израелските воени сили на истокот на Рафа со минофрлачки гранати, се вели во соопштението на групата на апликацијата за пораки Телеграм, пренесуваат медиумите.

Групата исто така соопшти дека со ракети ја гранатирала населбата Нетив Ха’Асара.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK