–>

(Фотогалерија) Уништената Газа

Фотогалерија-Уништената-Газа.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПерсоналот за итни случаи е фотографиран како пребарува низ местото на израелскиот воздушен напад во градот Кан Јунис, јужна Газа, утринава.

Фотографиите направени од Асошиетед прес покажуваат купишта предмети, урнатини и арматура оставени од експлозиите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK