Експлозија оштети зграда на руски нафтовод во близина на границата со Белорусија, соопшти локалниот гувернер

rusko_zname_mnr_345345
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – Експлозија во руската Псковска област, во близина на границата со Белорусија, оштетила административна зграда на нафтовод, се наведува во објавата на апликацијата Телеграм на локалниот гувернер Михаил Ведерников.

Според гувернерот, нема повредени, а оперативните служби работат на местото на инцидентот, пренесува БТА.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK