–>

Драма во Париз: Полицијата отворила оган врз жена која се заканувала во воз

Драма-во-Париз-Полицијата-отворила-оган-врз-жена-која-се.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПариската полиција денеска отвори оган врз жена која наводно се заканувала во возот, што е последен безбедносен инцидент во земја која го подигна нивото на безбедност поради терористички закани, откако исламски екстремист овој месец уби професорка во средно училиште.

Според „Фигаро“ жената носела исламски превез, абаја, а покрај заканите изговарала и зборови кои го оправдуваат тероризмот.

Полицијата соопшти дека засега нема информации за состојбата на жената, пренесе АП.

Од полицијата додале дека отвориле оган откако жената не одговорила на нивните предупредувања.

Полицијата реагирала откако патник во возот повикал брза помош и пријавил дека жената се заканува, но не се знае за какви закани станува збор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK