Четворица загинати во страшна сообраќајка во Грција, пожарникарите го сечеа возилото за да ги извадат телата (ВИДЕО)

soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо сударот меѓу автобус и автомобил, што се случи денес наутро пред Токсотес Ксанти, на стариот национален пат Ксанти-Кавала во Грција, четири лица загинаа, а три се повредени.

Според првите информации, во судирот што се случил нешто по 08:00 часот, едно возило изгубило контрола и „закачило“ автобус што минувал.

Патниците загинале на лице место, а пожарникарите го сечеле возилото за да дојдат до телата на настраданите во автомобилот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK