Четворица тинејџери под истрага за нападот на германскиот пратеник во Европскиот парламент Матијас Еке

в.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетворица германски тинејџери се под истрага за нападот врз германскиот пратеник во Европскиот парламент (ЕП) Матијас Еке, кога беше тешко повреден и му беше потребна операција, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека 17-годишникот дошол во полициската станица во саботата и рекол дека бил вклучен во нападот врз Еке, а полицијата идентификувала уште тројца напаѓачи во неделата, откако ги пребарала нивните домови и собрала докази, објави Ројтерс.

Сите четворица се германски државјани на возраст од 17 до 18 години.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK