–>

Бројот на загинати во Газа се искачи на 7.650, соопшти Хамас

Бројот-на-загинати-во-Газа-се-искачи-на-7650-соопшти.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за здравство во Газа, предводено од Хамас, соопшти дека бројот на загинати на територијата се зголемил на 7.650.

Се вели дека уште 19.450 луѓе се повредени.

Од почетокот на конфликтот на 7 октомври, 111 луѓе беа убиени на Западниот Брег, а 1.950 луѓе беа повредени таму.

Во нападот на Хамас во Израел пред три недели денеска беа убиени 1.400 луѓе од милитантите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK