Биткоинот падна за 4,14 отсто на 55.929 евра, итриумот за 4,22 отсто на 3.067 евра

Биткоинот-достигна-највисоко-ниво-во-последните-две-години.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 15:15 часот, Биткоинот падна за 4,14 проценти на 55.929,15 евра на најголемата светска берза за криптовалути Binance.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 24,23 милијарди евра.

Индексот на Fear and Greed Index, поврзан со биткоинот денес е на ниво од 50 во категоријата „неутралност“, што сугерира дека инвеститорите се претпазливи во проценката на понатамошниот раст на биткоинот.

Вредноста на итриумот (ETH) падна за 4,22 отсто на 3.067,17 евра, а вредноста на Binance Coin (BNB) за 4,06 отсто на 517,03 евра, пренесува Танјуг.

Криптовалутите BNX, BETA и OMNI моментално бележат најголем раст денес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK