11-годишно момче со велосипед падна од три метри висина на Калимегдан во Белград

velosiped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдинаесетгодишното момче вчера вечерта паднало од тврдината Калемегдан во Белград и се здобило со тешки телесни повреди. Како што пренесуваат српските медиуми, момчето возело велосипед во паркот Калемегдан и паднало од висина од три метри.

Белградската Итна помош соопшти дека со повреди момчето било пренесено во Ургентниот центар каде е задржано на лекување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK