–>

(ВИДЕО) Столе Димитриевски прими седум гола од Атлетико Мадрид

stole-rajo-2-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Рајо Валјекано имаше две победи на стартот од сезоната во Ла Лига, а Столе Димитриевски немаше примено гол. Но, вечерва на гости им дојде Атлетико Мадрид и ги декласира со 0:7. Македонскиот репрезентативец прими дури седум гола, имаше и една кардинална грешка, а сето тоа тимот на Диего Симеоне знаеше да го казни.Во првиот дел, Атлетико Мадрид постигна три гола. Гризман во втората минута го отвори резултатот, Депај беше стрелец на вториот гол, а потоа се повреди, до одморот погоди и Молина.

Во второто полувреме Алваро Мората постигна два гола, а во листата се запишаа и Анхел Кореа и Маркос Љоренте.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK