(Видео) Срби и Англичани се тепаа во Гелзенкирхен

Untitled-2-7.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНавивачите на Србија и Англија физички се пресметаа низ улиците на Гелзенкирхен во пресрет на натпреварот на Европското првенство.

На видеата кои се шират по мрежите се гледа дека навивачите фрлаат предмети од кафулињата.

Германската полиција мораше итно да реагира и релативно брзо ја стави ситуацијата под контрола. Искршени се неколку излози и градини.

И додека еден дел од странските медиуми пишуваат дека се работи за пресметки меѓу англиски и српски навивачи, „Билд“ јавуваат дека биле вмешани и албански навивачи.

Искршени се неколку излози и градини.

Натпреварот ќе започне во 21 часот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK