–>

(ВИДЕО) Со Мбапе во тимот ПСЖ е многу посилен, почувствува Ленс

mbape-so-lens-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Францускиот првак Пари Сен Жермен стигна до првата победа во новата сезона од Лига 1. Во третото коло, „светците“ го победија Ленс на „Паркот на принцовите“ со 3:1.

Со Мбапе во тимот, ПСЖ е сосема поинаков. Ѕвездата вечерва постигна два гола и го реши победникот, а триумфот го најави Марко Асенсио со голот во 45.минута.

Ленс погоди во судиското продолжение преку Гилавоги.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK