(ВИДЕО) Синот на Ѓоковиќ стана хит на Вимблдон

NOVAKKKKK.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ со голема поддршка од семејството се пласираше во четвртото коло на Вимблдон.

За време на натпреварот против Алексеј Попирин на трибините беа и неговата сопруга Јелена, синот Стефан и ќерката Тара.

А колку секој поен му значеше на неговиот син, со кој Новак повремено тренира и се загрева, покажа четвртиот сет од мечот кој заврши 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3).

Се играше тај-брејк кога Новак сервираше за 3:2 и тоа одлично го направи. Доволно за Попирин да ја врати топката веднаш преку мрежата.

А потоа Стефан го привлече вниманието на британската јавност и организаторите на Вимблдон.

Тој покажа како татко му ја удира топката, имитирајќи го Новак кон крајот на еден не толку лесен натпревар. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Холгер Руне, кој во пет сета го совлада Квентин Халис.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK