(Видео) Кошаркарите на Монако се спасија од линч во Истанбул

d6c87b8a-dyshawn-pierre-fenerbahce-monaco-950x500-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМонако избори мајсторка која против Фенербахче ќе ја игра на домашен терен. Екипата од Кенежвството славеше во Истанбул со 65:62 во четвртиот натпревар од серијата.

Тешко извојуваната победа кошаркарите на Монако бурно започнаа да ја славата по последниот звук на сирената. Тоа не име=се допадна на домашните навивачи, кои влего на теренот да се пресемтаат со кошаркарите на Монако.

Од трибините фрлаа трврди предмети, а еден навивач со топка го гаѓаше Блосонгејм кој најгласно ја славеше победата.

„Им се извинувам и на Монако и на Евролигата за инцидентот. Ова не е нашата вистинска слика, ова е неприфатливо. Ова не е Фенербахче, ова не сме ние“, рече тренерпт на Фенербаче, Шарунас Јасикевичиус и дополни

„Се обидуваме да изградиме нешто овде… Мора да преземеме одговорност за ова денес.“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK