(Видео) Големи три бода за Лече – Сасусоло тоне кон Серија Б

12172629.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Лече го совладаа Сасуоло со 3:0 како гости во натпреварот од 33. коло на Серија А.

Ова беше директен дуел на екипи кои се уште не ги решиле дилемите во борбата за опстанок во Серија А. Лече речиси си го обезбеди опстанокот, на пет кола до крајот има осум бода повеќе од првиот тим кој се наоѓа во опасната зона.

Сасусло се наоѓа во тешка положба бидеќе е претпоследен на табелата.

Стрелци за гостите на стадионот „Мапеи“ беа Валентин Гендри во 11. минута, Патрик Доргу во 15. минута и Роберто Пиколи во 61. минута.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK