Notice: Function Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack was called incorrectly. Cannot redeclare control with same name "sticky". Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/ylmqclhf/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

(Видео) Ѓоковиќ со неверојатен гест ги воодушеви најмладите во Црна Гора

3587533-73059828-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Најдобриот светски тенисер, во регионот се подговтува за претстојните предизвици: Мастерсот во Рим, втроиот грен слем во сезоната Ролан Гарос, Вимблдон и Олимписките игри во Париз.

Ѓоковиќ од Дубровник се пресели во Тиват, каде со еден потег ги воодушеви најмладите.

Црногорските медиуми објавија дека тој се шетал во Тиват маскиран во рибар и играл тенис со најмладите низ градските улици.

По десетина минути Србинот ја тргнал маската (капата и брадата), настанала ерупција од воодушевување кога луѓето забележаа дека тоа е Новак Ѓоковиќ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK