(Видео) Ед Ширан настапи пред фудбалерите на англиската репрезентација, коментарите се безмилосни

ed-shiran.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРепрезентативците на Англија се подготвуваат за четвртфиналниот натпревар на Европското првенство против Швајцарија.

Откако ги поминаа Словаците во осминафиналето, сега ја чекаат Швајцарија која во осминафиналето ја исфрли Италија. Герет Саутгејт изјави дека неговите играчи треба малку да се опуштат бидејќи резултатскиот притисок е преголем, па затоа организираше концерт во репрезентативниот камп.

Така Здружението се согласи Ед Ширан, еден од најпознатите светски музичари, но и голем фан на англиската репрезентација, кој го следи целиот турнир од трибините, да одржи концерт. Коментарите на навивачите на англиската репрезентација на социјалните мрежи се брутални, тие масовно се потсмеваат на овој настан.

„Герет Саутгејт е единствениот човек во светот кој мисли дека играчите ќе бидат мотивирани од музиката на Ед Ширан“.

„Ед Ширан е ужасен, но играчите на Англија не заслужија подобро со оглед на тоа колку лошо го играат ова евро“,

„Ние страдавме до сега, сега вие страдајте“,

„Претеравте, тие не беа толку лоши па да ги мачите“, се само некои од коментарите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK