–>

(Видео) Атлетико рутински против Алавес за продолжување на победничката серија

Видео-Атлетико-рутински-против-Алавес-за-продолжување-на-победничката-серија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKFoto/ EPA

Атлетико Мадрид забележа рутинска победа над Алавес во последниот денешен натпревар од 11.коло во Примера.

Против една од најлошите екипи во лигата, Атлетико ја продолжи победничката серија. Тимот на Чоло Симеоне има шест победи во низа во првенството.

Атлетико сите дилеми околку конечниот победник ги реши во првото полувреме. Рикелме го постигна првиот гол во 26.минута, а вторион Мората во првата минута од судиското надополнување на времето.

Почесниот гол за Алавес е дело на гевара во 96.минута.

Атлетико ја скокна Барселона, сега е на третото место има 25 бода, три помалку и натпревар помалку од Реал и Џирона.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK