(Видео) Албанските и хрватските навивачи во еден глас: Убиј, убиј, го Србинот

12311253.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДуелот меѓу Хрватска и Албанија во второто коло од групата Б на Европското првенство го одбележа и традиционалниот балкански фолклор кога станува збор за навивачите.

 

Тука не станува употреба на пиротехника, ниту за знамиња со полиитчки пораки.

Од пораките „Косово е Албанија“, преку знамиња со ознаки на УЧК до пораките „FCK Serbia“.

Највпечатливиот момент на трибините се случи некаде во 60 минута, кога албанските и хрватските навивачи скандираа: „Убиј, убиј, убиј го Србинот“.

На крајот сето она што се случуваше на трибините беше зачинето со упадот на голем број албански навивачи на теренот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK