–>

Венгер поради една одлука го критикува Артета

Венгер-поради-една-одлука-го-критикува-Артета.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛегендарниот тренер на овој клуб коментираше некои одлуки на Микел Артета, а една навистина не му се допаѓа.

„Не верувам во ротација со голманите. Мора да има хиерархија меѓу голманите. Поинаку не може да функционира“, изјави Арсен Венгер.

Факт е дека нема јасна слика за тоа кој е вистинската „единица“ на Арсенал и кој е човекот кој ќе биде меѓу стативите кога ќе дојдат најважните натпревари во сезоната.

Дејвид Раја добива шанса оваа сезона поради некои лоши настапи на Арон Рамсдејл.

За кого би се одлучил Венгер?

„Лично ми се допаѓа начинот на кој Рамсдејл брани. Да бев на негово место, не би се откажал. Мислам дека тој има шанса да се врати во тимот”, изјави Венгер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK